نتایج جستجو برای عبارت :

هنگام سرماخوردگی مانع آبریزش بینی و عطسه نشوید

چرا بعد از عطسه الحمدلله میگوییم ؟!
علت گفتن الحمدلله بعد از عطسه اینست که ضربان قلب در هنگام عطسه متوقف میشود و سرعت عطسه 100کیلومتر در ساعت است و اگر به شدت عطسه کردی ممکن است استخوانی از استخوان هایت بشکند و اگر سعی کنی جلو عطسه را بگیری باعث میشود خون در گردن و سر برگردد و سپس باعث مرگ شود و اگر در هنگام عطسه چشم هایت را باز بگذاری ممکن است از حدقه بیرون بیاید!و برای آگاهی در هنگام عطسه همه دستگاههای تنفسی و گوارشی و ادراری از کار می ایستد و
چطور کمتر عطسه کنیم ؟دلایل عطسه کردن
از مواد آلرژی زا دور بمانید.
برای اشخاصی که از حمله عطسه های پراکنده رنج نمی برند و بیشتر درگیر نوعی عطسه ثابت و یکنواخت هستند ، ممکن است یک نوع حساسیت محیطی وجود داشته باشد .علاوه بر مشورت با دکتر خود ،مراقبت حساسیت ها باشید . تعداد زیادی از این قبیل عطسه ها قابل پیشگیری هستند.
ادامه مطلب
مغر با [عطسه] تمیز میشود
قشنگ میشود،براق تر میشود.خودتان هم می فهمید وقتی عطسه می کنید،مغزتان قشنگ میشود.دوتا،سه تا پشت سرهم می آید،هر وقت می آید این از جانب خداست،لطف به [انسان]است،مال ملائکه است.دور و بر مغز آدم،فکر آدم گیر می کند، به دل و اینها هم مربوط نیست.ناگهان عطسه می کند.فضا را عوض می کند، آسمان ها را عوض می کند عطسه.
حاج اسماعیل دولابی
در روزهای اول سرماخوردگی از مصرف آنتی هیستامین بپرهیزید
هوا سرد شده و احتمال بروز عفونت های ویروسی دستگاه تنفس فوقانی یا همان سرماخوردگی معمولی در این روزها بیشتر است. از این رو توجه به یکسری نکات می تواند در درمان سرماخوردگی موثر باشد. نخستین گوشزد مهم در مواجهه با سرماخوردگی آن است که تا حد امکان در دو سه روز اول از سرکوب آبریزش بینی و عطسه احتمالی با آنتی هیستامین ها پرهیز شود. باید به بدن فرصت داد تا فرایند پاکسازی را از طریق دفع
۱. محرک‌هایتان را شناسایی کنید
پیش از پرداختن به راهکارهای درمان عطسه، ابتدا علت آن را بررسی می‌کنیم. تقریبا هر چیزی که موجب تحریک بینی شود، باعث می‌شود تا عطسه کنیم. معمولا گردوغبار،
 گردهٔ گل، موی حیوانات و چیزهای این‌چنینی باعث بروز عطسه می‌شوند. همچنین عطسه‌کردن نوعی واکنش دفاعی بدن برای خارج کردن جرم‌هایی است که می‌توانند باعث 
تحریک سیستم تنفسی شوند. مثل پلک زدن و نفس کشیدن، عطسه نیز واکنشی نیمه مستقل به‌حساب می‌آید. این بدان
در روزهای اول سرماخوردگی از مصرف آنتی هیستامین بپرهیزید
هوا سرد شده و احتمال بروز عفونت های ویروسی دستگاه تنفس فوقانی یا همان سرماخوردگی معمولی در این روزها بیشتر است. از این رو توجه به یکسری نکات می تواند در درمان سرماخوردگی موثر باشد. نخستین گوشزد مهم در مواجهه با سرماخوردگی آن است که تا حد امکان در دو سه روز اول از سرکوب آبریزش بینی و عطسه احتمالی با آنتی هیستامین ها پرهیز شود. باید به بدن فرصت داد تا فرایند پاکسازی را از طریق دفع
توی تاکسی بودم، نفر کناریم عطسه کرد؛ نفر جلویی سریع گفت آقا من همین کنار پیاده میشم، راننده هم دماغشو گرفت و شیشه رو داد پایین، خود طرف هم از خجالت سرخ شد طفک.عملا ازنظر فرهنگی به نقطه‌ای رسیدیم که خجالت عطسه کردن از خجالت گـوزیدن۱ بیشتر شده!
#کرونا
۱- عذرخواهی می‌کنم برای استفاده از این کلمه، ولی طنز ماجرا کم می‌شد اگر می‌نوشتم: باد معده!
عطسه…..یکی از واکنش های بدن که ممکن است در طول روز زیاد برایمان اتفاق بیفتد،اما بی تفاوت از کنار آن میگذریم.در این بخش میخواهیم حقایق جالب درمورد عطسه کردن را بگوییم که شاید تابحال نمیدانستید.

در خواب اتفاق نمی افتد

در طول خواب عمیق تمامی ماهیچه‌های بدن به جز آن‌هایی که چشم را کنترل می‌کنند از کار می‌افتند و نمی توانند وظیفه اصلی خود را انجام دهند.این مورد شامل ماهیچه‌هایی که باید برای شروع عطسه منبسط و منقبض شوند نیز می‌شود.
با چشما
{حکایات و تشرّفات - شماره 34}

خاصیت عطسه از زبان امام زمان(عج)

نسیم، خدمتکار امام حسن عسکری(ع) میگوید: یک شب پس از ولادت حضرت صاحب الزمان، بر ایشان وارد شدم؛ و هنگامی که در خدمتشان بودم عطسه ای کردم. بلافاصله حضرت فرمودند: یرحَمُکَ الله (خداوند تو را رحمت فرماید)
از این موضوع خوشحال شدم. سپس حضرت فرمودند: آیا میخواهی تو را درباره عطسه بشارت دهم؟
عرض کردم: بفرمایید. فرمودند: عطسه، تا سه روز امان از مرگ است.
[کمال الدین و تمام النعمة، باب۴۲]
به این
وبم حذف هوووووو
در ضمن من قالب عطسه جونو ندزدیدم:/... خودش داد بهم

پی نوشت: راستی عطسه کجایی:(
دلم واست تنگ شده یهو کجا غیبت زد...
اگه دیدی بیا اون یکی وبم جون رازیت دیگه

شما اگه ازش خبر دارین جون من یچیزی بگین... آدرس نمیدین حداقل بگین حالش خوبه یا نه دارم میمیرم امکان نداشت یهو غیب بشه
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ألا أُبشرک فی العطاس فقلت بلی، قال أرواحنا لتراب مقدمه الفداء هو أمانٌ من الموت لثلاثة أیام
نسیم، خدمتکار حضرت مهدى (علیه‌السلام) گوید: آن حضرت به من فرمود: آیا تو را در مورد عطسه کردن بشارت دهم؟ گفتم: آرى. فرمود: عطسه، علامتِ امان از مرگ تا سه روز است.
منابع:بحارالانوار/ ج51 / ص :5
تقویم شیعه
هشتم شوال
مرگ عبد الملک بن مروان
در سال ۸۶ هجری قمری عبد الملک بن مروان سفاک بخیل، در دمشق به هلاکت رسید، و بعضی ۱۵ شوال را ذکر کرده‌اند. این در حالی بود که ۲۱ سال و ۶ ماه خلافت را غصب کرده بود. او پیش از سلطنت پیوسته ملازمت مسجد را داشت و تلاوت قرآن می‌نمود و او را حمامة المسجد (کبوتر مسجد) میگفتند! وقتی خبر سلطنت به او رسید قرآن را بر هم نهاد و گفت: اسلام علیک هذا فراق بینی و بینک: «خداحافظ، این آغاز جدایی بین من و توست»!!
بیماری او که
همیشه یه چیزهایی هستن که از کنکور مهم ترن؛ مثل تب ٣٨، لرز، درد عضلانی، سرفه ی خشک و عطسه... مثل خانواده، مثل عزیزترین فرد زندگی یه آدم...
شوخی شوخی گفت اولین بیمار کرونایی ای که دیدم رو بغل میکنم تا شهید راه سلامت بشم، سهمیه بگیری، به آرزوت برسی...
جدی جدی تب داره، سرفه های خشکش گوش هام رو خراش میده و صدای عطسه های متوالیش ضربان قلبم رو بالا میبره...
و من؟ نشرالگوی زیست پیش دو، روی میزم هست و دارم تست قارچ میزنم، این منِ خودخواهِ مغرورِ پرتوقعِ حر
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ألا أُبشرک فی العطاس فقلت بلی، قال أرواحنا لتراب مقدمه الفداء هو أمانٌ من الموت لثلاثة أیام
نسیم، خدمتکار حضرت مهدى (علیه‌السلام) گوید: آن حضرت به من فرمود: آیا تو را در مورد عطسه کردن بشارت دهم؟ گفتم: آرى. فرمود: ع
آمد و دنیای من آن لحظه شاد و خوب شدعطسه ای کرد و دلم یکهو پر از آشوب شدقدرت پرتاب عطسه آنچنان کوبنده بودتا شعاع بیست متری کلهم مرطوب شددور من سرشار ویروس و اتاقم خانه ییک کرونای بزرگ و چابک و مرغوب شدتا کمی نزدیک می‌شد، من فراری می شدمفیلم تعقیب و گریزم شاخ یوتی‌یوب شدگفتمش دیوار بین ما نمی‌ریزد، برو!رفت و در شهر مجازی سیتیزن محسوب شدتا که چت های مرا با شخص *وی بهداشت* دیداز حسادت گرم تایپ نامه ای مکتوب شددر توییتر رفت و زد هشتگ #کرونایی_شدمم
تصور کن در مقطع زمانی هستیم که هر عطسه حکم شلیک یه خمپاره مستقیم از فاصله نزدیک رو داره؛ 
بعد تو یه آدم به شدت حساسیتی هستی که موقع استرس یا ناراحتی شدت حساسیتت دوبرابر می‌شه تا جایی که می‌تونی در هر ثانیه سه بار عطسه کنی ‍♀️ پس در واقع تو یه سلاح جنگی مرگبار محسوب می‌شی که خونت حلاله
دلا بسوووووزه
عطسه و سرفه یکی از راه‌های انتقال کروناویروس هستند که همزمان با آنها از دهان ما دراپلت‌ها خارج شده و ویروس از کسی به دیگری انتقال پیدا می‌کند.
میکرودراپلت‌ها نه تنها با سرفه و عطسه؛ بلکه با نفس عمیق کشیدن و صحبت کردن با صدای بلند نیز از دهان خارج می‌شوند و به طبع عامل انتقال ویروس نیز هستند.
راه حلی که پژوهشگران ژاپنی پیشنهاد می‌دهند تهویه هوا هر یک ساعت یک‌بار است. به این صورت که هر یک ساعت، یک‌بار در یا پنجره‌ها را باز کرده و گردش هوا
در صورت مبتلا شدن به ویروس کرونا چه کاری انجام دهیم ؟ 
1.فعالیت های خارج از خانه را محدود کنید .
2.به جز دریافت مراقبت های پزشکی به محل کار ، مدرسه یا محل های عمومی نروید . 
3. از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنید . 
4.خود را از دیگر افراد خانه جدا کنید . 
5. در صورت امکان از یک حمام جداگانه استفاده کنید . 
6.در یک اتاق متفاوت با افراد دیگر در خانه بمانید .
7.هنگام سرفه و عطسه دستمال جلوی دهانتان بگیرید . 
8.بعد از سرفه و عطسه حداقل 20 دقیقه دست خود را با
نگه‌داشتن عطسه ممکن است عوارض نامطلوب و گاهی بسیار خطرناک برای سلامتی ما در پی داشته باشد.
همیشه عطسه بدترین زمان را برای آمدن انتخاب می‌کند؛ سالن ساکت سینما، آسانسور پر از آدم یا درست در لحظۀ قراری مهم. زمان‌هایی وجود دارد که نمی‌خواهید مواد موجود در عطسه‌ را در آن مکان پخش کنید. آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک نیست؟
به گزارش مجله دلتا؛ عطسه‌ها چنان قدرتمند هستند که ذرات همراه ‌با آن‌ها می‌توانند تا ۶ تا ۸ متر دورتر بروند.
اگر شما دهان یا ب
میگفت قهر نکن.میگفت  وقتی نیستی چشمانم تا آخر خیابان ورم میکند کش می اید ان وقت میشود گیت ایست بقیه..زل میزند و خیره می‌شود ..بدون پلک..چشمانم میخواهد از کاسه بزند بیرون...درد می گیرد از بس که دنبالت می‌گردد و نمیابد..میگفت ارباب تو چرا همیشه نیستی؟یعنی هستی ولی وقتی نیستی فقط میفهمم نیستی میگفت وقتی دیگر وسوسه نمی شوم میفهمم رفته ای ولی من تو را میخواهم...دماغش چین خورد میخواست عطسه کند از همان عطسه های بلند و ترسناک ولی عطسه ش در نیامد مث
+ عطسه کردم. مرمر میگه این چه وضع عطسه ست؟ کسی نمیگیرتتا. 
چند دیقه بعد یکی تو خیابون یه جوری عطسه کرد که صداش تا بالا اومد. بدو بدو هلک و هلک گیلیلیلیلیلی کنان اومده پیشم میگه اون حرفی که بهت چند مین پیش زدم کنسله. نیمه گمشدتو پیدا کردم :|
اینا همش اثرات آلودگی هواستا :||  
+ میدونید یاد چی افتادم؟ پیارسال برا غزل داشتم ضضضضضجه می زدم می گفتم می خوان ببرنمون اردو! میخوان ببرنمون یه جا قرار نیست حرف بزنیم. کللللللی پول میگیرن تازه قرارم نیست حرف بز
H s:✅کرونا کشنده نیست!
خلاصه تمام اطلاعات کاربردی 
راجع به ویروس ضعیف کـرونـا
5 دقیقه تا سلامتی #نشر_حداکثری
بسم الله الرحمن الرحیم
 پیشگیری و مقاوم سازی در مقابل این بیماری بسیار آسان است. ترس و اضطراب، مهم ترین بازوی تاثیر هر بیماری‌ست!
این بیماری از خفاش [یا شتر، اردک، گربه خانگی] به انسان انتقال پیدا کرده(Spillover) و از راه سرفه و عطسه و به طور کلی تماس با فرد مبتلا سرایت می کند.کرونا، اسم یک خانواده ویروسی است و انواع مختلفی دارد. این نوع از ک
H s:✅کرونا کشنده نیست!
خلاصه تمام اطلاعات کاربردی 
راجع به ویروس ضعیف کـرونـا
5 دقیقه تا سلامتی #نشر_حداکثری
بسم الله الرحمن الرحیم
 پیشگیری و مقاوم سازی در مقابل این بیماری بسیار آسان است. ترس و اضطراب، مهم ترین بازوی تاثیر هر بیماری‌ست!
این بیماری از خفاش [یا شتر، اردک، گربه خانگی] به انسان انتقال پیدا کرده(Spillover) و از راه سرفه و عطسه و به طور کلی تماس با فرد مبتلا سرایت می کند.کرونا، اسم یک خانواده ویروسی است و انواع مختلفی دارد. این نوع از ک
چه چیزی بیشتر از همه چیز در انتقال کرونا دخیل است؟ چگونه باید مانع دریافت ویروس شویم؟ آیا من هم در معرض کرونا هستم؟ چه کسانی بیشتر از همه به عفونت ویروس کرونا مبتلا میشوند؟ پاسخ به این سوالات در این مقاله.
عامل انتقال ویروس کرونا
سطوح آلوده محتمل ترین راه انتقال ویروس کرونا
سطوح میتوانند توسط اشخاص مبتلا آغشته به ویروس کرونا شده باشند. ممکن است شما بدون اینکه بفهمید روی سطحی دست کشیده باشید و بدون اینکه دستان خود را شسته باشید به صورت خود
این روزها عجیب دلمون تنگ شده برای یه سرفه یا یه عطسه درست و حسابی توی جمع!!! همه حواسشون به همدیگه هست و به شدت همدیگه رو زیر نظر دارند. فقط کافیه یه سرفه یا عطسه بکنی حتی دیگه جات تو خونه هم نیست چه برسه محل کار و فضاهای عمومی. یه عطسه که بکنی همه بهت نگاه میکنند و پیش خودشون میگند نکنه این کرونا داشته باشه، نکنه ناقل باشه خلاصه اینقدر بهت نگاه میکنند که شرمنده میشی این از مردم ؛ اگه تو جمع دوستان وهمکاران باشی که دیگه وضعیت بدتر ازاینه! رفتی دک
کرونا ویروس 2019
اولین بار یک کرونا ویروس جدید در شهر ووهان چین شناسایی گردید که اکنون در 37 منطقه در جهان شیوع دارد. این ویروس SARS-CoV-2 نامیده شد و بیماری حاصل از آن بیماری کرونا ویروس 2019 یا باختصار COVID-19  نامگذاری شد. کروناویروسها خانواده بزرگی از ویروسها هستند که در بسیاری از گونه های حیوانی نظیر شتر، گوساله، گربه و خفاشها یافت می شوند. به ندرت کروناویروسهای حیوانی می توانند انسان را آلوده کرده و سپس بین انسانها منتشر شوند. این ویروس جدید دارای
شیر خودکار پلی اتیلن
شیر خودکار پلی اتیلن جزء اتصالات لوله کشی می باشد که روی پمپ نصب ، و به صورت جداگانه خریداری و تهیه می شود .
لوله خروجی کنتور میزان فشار معین و مشخصی دارد که به هنگام نصب کنتور فشار آب تغییر می کند . به این معناست که فشار آب قبل از نصب کنتور کمتر از فشار آب بعد از نصب آن می باشد . در چنین وضعیتی باید بین کنتور و پمپ آب بایستی شیر خودکار را نصب کنیم .
شیر خورکار مانع از برگشت آب پمپاژ شده به درون شبکه لوله می گردد .
کاربرد های شیر
پنیر پفک اغلب فاسد و گندیده تاریخ مصرف گذشته می باشد.

چسبندگی پفک براساس تحقیقات تا هفت بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهایی می شود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر ۲ عدد می باشد.

برنج پرمصرفترین اقلام سفره امروز ایرانیان است و موجب غلظت خون می شود.

چای سیاه موجب کم خونی آریتمی قلبی اختلالات گوارشی چروکیدگی پوست و ریزش مو می شود.

شکر سفید برای کبد مضرو موجب به هم خور
​​​​​​
ژانر: کمدی
زبان: فارسی
سال انتشار: 1394
رزولوشن تصویر: 720P1080P
کیفیت فیلم: 
زمان: 50
فرمت: mkv
حجم: متفاوت با هر کیفیت
محصول: ایران
ستارگان: مهران مدیری سیامک انصاری سیدجواد رضویان مهران غفوریان
کارگردان: مهران مدیری

ادامه مطلب
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید.                  ...: پوستـر ویـروس کرونـا :...علائم : سـر درد - گـلـــو درد - سـرفـه کـردن - تـب شـدیــد.انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه).پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار - استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه.دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zai
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید. پوستـر ویـروس کرونـا علائم : سـر درد - گـلـــو درد - سـرفـه کـردن - تـب شـدیــد. انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه). پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار - استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه. دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zainia
روش های مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که هفتمین رده جدید آن در شهر ووهان چین پیدا شده و مرکز شروع طغیان آن در اثر حضور یا کار در بازار عمده فروش ماهی و غذا‌های دریایی در ووهان چین بوده است. تب، سرفه، اسهال گوارش علائم شایع ابتلا به کرونا و عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد شدید و نارسایی کلیه علائم شدید ابتلا به ویروس کرونا هستند. سالم
به اینجا که می‌رسم یادم میاد که از بهار خوشم نمیاد. 
حساسیت فصلی، امتحانا، امتحانا، امتحانا، و حشرات!
همه جا پر از حشره می‌شه، امسال هم که پروانه‌ها و ملخا حمله کردن و واقعا دارم عقلم رو از دست می‌دم به خاطرشون. 
دیروزتو حیاط مدرسه نمی‌تونستیم راه بریم، انگار مین‌گذاری شده بود. از دست این ملخ می‌پریدی اون ور و یه ملخ دیگه می‌پرید روت. اعصابم بهم ریخته بود فقط داشتم جیغ می‌زدم!
از اون ور من همیشه تو بهار تقریبا حساسیت دارم. با عطسه مشکلی ن
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید.ویــــــــــروس کــــــرونـــــــــــا :علائم : سر درد - گلو درد - سرفه کردن - تب شدید.انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه).پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه.دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zainia
مادرها گاهی موجودات بی رحمی هستند!
وقتی بین جنسیت فرزاندانشان تبعیض قائل میشوند
تویی که دختری سرما میخوری و هیچ کدام ککش نمیگزد
اما او که پسر است در اثر یک عطسه شک سرماخوردگی به او کرده و انواع دمنوش گیاهی برایش دم میدهند و سوپ به خوردش میدهند و میگویند استراحت کن...
#مادرانه
این روز ها که کرونا باعث خانه نشینی همه به خصوص دانش آموزان شده است می توانیم با چند کار نشاط از دست رفته خود را دوباره به دست آوریم:
1- اول از همه با کمک گرفتن از قرآن و معنویات که اصلی ترین قسمت زندگی هر شخصی اعتقادات و باور های او هستند. برای مثال می توانیم دعای هفتم صحیفه سجادیه را که رهبرانقلاب اسلامی آن را توصیه کرده اند با توجه بخوانیم.
2- رعایت نکات بهداشتی فردی که آرامش روانی زیادی با خود به همراه دارد. مانند شستن مرتب دست ها با صابون به م
چه فراز و نشیبی دارد نگاه‌ها...آن هنگام که به شب نگاه می کنی و جز سیاهی نمی‌بینی...آن هنگام که به آسمان نگاه می کنی و جز قفس نمی‌بینی...آن هنگام که به زندگی نگاه می کنی و جز حسرت نمی‌بینی...آن هنگام که به شعر نگاه می کنی و جز غم نمی‌بینی....آن هنگام که به تاریخ نگاه می کنی و جز خون نمی‌بینی...آن هنگام که به خدا نگاه می کنی و جز شرم نمی‌بینی......چه فراز و نشیبی دارد نگاه‌هاآن هنگام که به قلب‌اش نگاه می کنی و جز نفرت نمی‌بینی...آن هنگام که به چشم‌
علائم و نشانه‌های کروناویروس چیست؟
کروناویروس (COVID-19) باعث تب، سرفه و مشکل در تنفس می‌شود. علائم این ویروس کمی‌شبیه افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا است. این ویروس در برخی از افراد می‌تواند جدی تر باشد، به خصوص اگر بیمار یا دارای مشکلات سلامتی باشد.
چگونه کروناویروس پخش می‌شود؟
کارشناسان هنوز در حال بررسی چگونگی شیوع انتشار COVID-19 هستند. بطور کلی کروناویروس‌ها در هنگام سرفه یا عطسه، از طریق قطرات ارسال شده به هوا پخش می‌شوند. برخ
علائم و نشانه‌های کروناویروس چیست؟
کروناویروس (COVID-19) باعث تب، سرفه و مشکل در تنفس می‌شود. علائم این ویروس کمی‌شبیه افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا است. این ویروس در برخی از افراد می‌تواند جدی تر باشد، به خصوص اگر بیمار یا دارای مشکلات سلامتی باشد.
چگونه کروناویروس پخش می‌شود؟
کارشناسان هنوز در حال بررسی چگونگی شیوع انتشار COVID-19 هستند. بطور کلی کروناویروس‌ها در هنگام سرفه یا عطسه، از طریق قطرات ارسال شده به هوا پخش می‌شوند. برخ
تمامی علائم کرونا رو دارم... تب... آبریزش بینی.. عطسه... و از همه مهمتر اونقدر قوی نیست که بتونه منو خونه نشین کنه که نشانه اصلیشه 
الان تنها چیزی که برام مهم اینه که من به کسی ندمش:/
دلم نمیخواد یه ویروس پخش کن باشم :/
خوبی... بدی که ندیدین سراسر خوبی بودم... خودم حلالتون میکنم :))
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا، سید مجید ارجمند افزود: کادر بهداشت و درمان و اکیپ مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، استان فارس، برای کنترل و مقابله با این ویروس فعالیت شبانه یکروز دارند و تاکنون هیچگاه تک مشکوکی از ابتلا بوسیله ویروس کرونا تو جهرم مشاهده نشده است.  وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی جهرم از ابتدای ابلاغ سازمان بهداشت جهانی و همسو با اجرای دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر مقابله
عوارض دردناک جراحی دیسک کمر

درد در ناحیه پایین کمر، ران و
ماهیچه ساق پاها امانش را بریده است؛ دردی که هنگام عطسه، سرفه یا حرکت
بیشتر می شود. چنین دردی ناشی از دیسک کمر تلقی می شود که با احساس بی حسی و
سوزن سوزن شدن همراه است تا جایی که درمانی به جز جراحی دیسک کمر باقی نمی
ماند.
ادامه مطلب
مادر/پدر اگر تو دوران کودکی نتونه به اندازه کافی به بچه محبت کنه، اگر نتونه باهاش حقیقتا دوست باشه طوری که کودک این دوست بودن و کاملا احساس کنه! و حس نکنه یه نفر هست ک مدام زیر نظرش داره که با هر خطا تنبیه یا سرزنشش کنه... تو نوجوانی و جوانی کلا بزرگسالی نباید و نمیتونه ادعای دوست بودن با فرزندش و داشته باشه! چون نتونسته به فرزندش امنیت لازم و بده و بچه یه جایی یاد گرفته که پنهانکاری کنه! یاد گرفته اگر مامان/بابا بفهمه عواقب خوبی نداره پس این مان
باربری هنگام با چندین سال فعالیت درزمینهٔ باربری برای ارائه خدمت به شما آماده است، باربری هنگام در تمامی مناطق تهران دارای فعالیت است شما می‌توانید با تماس با باربری هنگام هماهنگی‌های لازم را برای حمل اسباب و … را انجام دهید. خدمات باربری هنگام باربری هنگام خدمات کاملی را به شما ارائه می‌دهد باکیفیت بسیار […] باربری هنگام
منبع : سپند بار

یکروز وقتى کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود: «دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم.»در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند امّا پس از مدتى، کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده کی بوده است.این کنجکاوى، تقریباً تمام ک
تو تاکسی نشسته بودم یهو یه دختره گفت چیمنم گفتم هیچی!
دختر: چیمن: به ارواح خاک آقام هیچی!
دختر: چیمن: به حضرت عباس هیچی
دختر: چیمن: آقای راننده جون مادرت بزن بغل این دختره ول کن ما نیس...
راننده: خفه شو بتمرگ سرجات خانوم داره عطسه میکنه
امشب نتایج برتر وبلاگ ها اومد خوشبختانه دوست عزیزم کاربر وبلاگ عطسه نفر اول شد و خیلی هم خوشحال شدم امیدورام در تمام مراحل زندگیت موفق باشی و در اخر سایت من هم نفر دوم شد از این جهت خیلی خوشحال هستم.الان ناراحت نیستم که چرا نفر اول نشدم بالاخره هر کسی باید در مراحل زندگی اش نفر دوم هم باشه و موضوع دیگر این است که کسی میگه این سایت 400 تا فالور داشت و اون سایت هم 85 پس چرا سایتی که 85 تا فالور داشت برنده شد و سایت 400 فالور برنده نشد در جواب به سوال با

موثرترین راه برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک، جلوگیری از تماس با آلرژن ها است. اگر شما آلرژن هایی که کودک شما را تحت تاثیر قرار می دهند، می شناسید، با پزشک در مورد روش های پرهیز آنها مشورت کنید. به عنوان مثال، اگر فرزند شما نسبت به علف ها آلرژی داشته باشد، ممکن است در خارج شدن از خانه به او توصیه شود که لباس های بلند و جوراب بپوشد.

ممکن است که دختر یا پسر بچه ی شما پس از بازی کردن در پارک، لکه های قرمزی بر روی پوستش ایجاد شود و یا پس از دست زد
بسم الله الرحمن الرحیم

سردار نبود سپهبد بود ، ریش سفید دفاع از ایران بود ، پشت میز کامپیوترت ننشین مگر ترس از موشک نداری ؟ ترس از خمپاره های داعش نداری ؟ به چه جرئتی به این راحتی پشت میز نشستی ؟ دلیلش این است که میدانستی این مرد و یارانش به لطف خدا شب و روز برای امنیت تو تلاش دارند میکنند . این مرد جان خودش را اول برای خدا و دوم برای راحتی تو داد . خدای هستی الله مانع شهادت او نشد همانگونه که مانع شهادت شهید چمران و شهید سپهبد صیاد شیرازی نشد ام
راههای پیشگیری از ویروس کرونا

پیشگیری از ویروس کرونا
نام این نوع ویروس از خوشه های تاج مانند که در سطح آن وجود دارد گرفته شده است. ویروس کرونا گروه بزرگی از ویروس ها هستند که بیشتر خفاش ها ، خوک ها  و پستانداران کوچک را آلوده می کنند. طبق موارد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، در موارد نادر ، مواردی است که دانشمندان آن را زونوتیک می نامند ، به این معنی که می توانند از حیوانات به انسان منتقل شوند.

ویروس کرونا چگونه گسترش م
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک عفونت مسری است که باعث بروز راش های پوستی در سراسر بدن شده و به راحتی منتقل می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی فرد مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.سرخک

ادامه مطلب
غسل جبیره برای کاشت ناخن چگونه است    1-در نوشتار قبل «آیا کاشت ناخن مانع غسل و وضو است»  از نظر مراجع مطرح شد از اینجا کلیک کنید و در تکمیل نوشتار حاضر مطالعه نمایید.    2- برخی از مراجع در صورت وجود مانع در اعضای وضو علاوه بر وضو یا غسل جبیره، تیمم را هم لازم می دانند، اینجا کلیک کنید.    3-وضو و غسل جبیره ای: اگر برداشتن مانع به هیچ عنوان ممکن نباشد یا موجب حرج و سختی غیر قابل تحمل باشد، به صورت جبیره ای وضو و غسل را انجام دهد یعنی در هنگام وضو
گهگاه دلم تنگ میشود ...
برای همون آفتاب پوست کنش خاصه در بهار ،
برای کوچه شهید عرفان منش و پیاده رو مملو از بهارنارنجش و آبریزش و آلرژی و هی عطسه هی عطسه و نگرانی مریم ... که بعد کلاس زیست با هم از اونجا رد میشدیم و اون هی حرص میخورد خب تو که اینجوری هستی چرا تاکسی نمیگیری از یه مسیر دیگه بریم ... 
برای درمانگاهی که همیشه دردمند می رفتیم داخلش و آسوده تر برمیگشتیم، هر ساعت از شبانه روز. 
برای کوچه و بیمارستان خلیلی... برای ضرب گرفتن قلبم وقتی دانشجو
انجماد ویندوز 7 معمولاً هنگامی رخ می دهد که سیستم شما با مشکلات / مشکلاتی روبرو شود که مانع از خواندن فایل های مورد نیاز برای پخش آن می شود ، یا سیستم شما نمی تواند ویژگی های مورد نیاز خود را برطرف کند. اگر می خواهید فریز کردن ویندوز 7 را در هنگام راه …The post ویندوز 7 در هنگام راه اندازی یخ می زند appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/2KNRZfs
مشاهده مطلب در کانال

اگر بعد از وضو، در اعضای وضو مانعی ببینیم، چه کنیم؟

همهمراجع (به جز مکارم و وحید): اگر ندانید موقع وضو بوده یا بعد پیدا شده، وضویتانصحیح است؛ ولی اگر در وقت وضو، به مانع توجه نداشته اید، بنابر احتیاط واجب، دوبارهوضو بگیرید.

آیت‌اللهمکارم: اگر بعداز وضو انگشتر یا مانع دیگری در دست ببیند و نداوند موقع وضو بوده یانه، وضوی او صحیح است به شرط اینکه احتمال بدهد در حال وضو توجه به این امر داشتهاست

آیت‌اللهوحید: اگر بعد از وضو چیزی که ما
فارس نوشت:از آنجا که هنوز درمان قطعی برای بیماری کرونا وجود ندارد بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری. رعایت نکات بهداشتی است.

ویروس کرونا حدود یک ماه است که در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و بیش از 37 کشور را درگیر کرده است. از آنجا که هنوز درمان قطعی برای بیماری وجود ندارد بهترین را پیشگیری به این بیماری رعایت نکات بهداشتی است. در ادامه چند نکته مهم بهداشتی را می خوانید.

۱-دست ها را مرتب با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.

۲-اگر آب و صاب
سلام
#کرونا-را-شکست-میدهیم.
شعاری است که وزارت بهداشت جهانی به مردم داده و توصیه هایی کرده به شرح زیر:
1- شستشوی دست ها با آب و صابون یا محلول های ضد عفونی کننده2- پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه3- خودداری از تماس نزدیک با افرادی که علائم شبیه به آنفولانزآ یا سرماخوردگی دارند.4- پخت صحیح و کامل گوشت و تخم مرغ5- خودداری از تماس حفاظت نشده با حیوانات
این نتنها حرف من نیست بلکه حرف تمام مسئولین و تمام پرستاران و پزشکان جهان است
۱. اولین روزنوشت من در اعصار وبلاگ نویسی ام :)
۲. قبلا که عطسه میکردم، آنقدر ناگهانی این اتفاق می افتاد که حتی فرصت نمی کردم یک دستمال در بیاورم و بگیرم جلوی دهنم! بعد، سرکوفت خوردن از پدر عزیز و... حالا بعد از سه چهار بار تجربه ی ناکام، خود عطسه کمی شعور پیدا کرده و قبل از آمدن، محترمانه اعلام حضور می کند!
۳. اگر هیجان خونتان کم است، مستند مسابقه ی خانه ی ما را از شبکه ی افق دنبال کنید. هر شب ساعت ۲۰. یک مسابقه ی بسیار صمیمی و سالم و البته اندکی هم ه
«من عاشق بویِ گازهای گل‌خانه‌ای‌ام.»  -سارا پیلین
من به این سیاست‌مدار حسودی‌ام می‌شود؛ می‌فهمم حتما یک مشکلی در این‌هایی که می‌بینم، یا شاید خودم، هست که نمی‌توانند از لذتِ قربانی بودن دست بکشند. خب تکلیفت را خوب مشخص کن. اگر روزی با این گازهای گل‌خانه‌ای به سرفه‌ افتادی، جار نزن که رد دستانی روی گلویت مانده‌، آه ببینید چقدر نفس کشیدن برایم مشکل است، برایم دل بسوزانید و نفس مصنوعی لطفا. و قطعا! من خودم را جزء انسان‌هایی نمی‌د
سلام
پاییز دوازده

"... بسیار دوستانه از سرماخوردگی‌ام  مراقبت می‌کنم. آبریزش بینی را دوست دارم و دستمال به دست بودن را و از همه شیرین‌تر، انتظاری باشکوه برای یک عطسه، عطسه‌ای نشئه‌آور. چنان مرا بتکاند که روحم جابه‌جا شود.
تنها مرضی که همه را از پا انداخته و کسی را نکشته...
صدای مادر می‌آید، از زیر در. برای زن همسایه از اتفاق دیشب می‌گوید."

پ ن : جملات بالا از رمان دیلمزاد است.  ص226  - مناسب احوالات این روزهای ما.
پ ن : «نِعْمَتَانِ مَکْفُ
سلام دوستای گلم خوبیییین ؟
ویروس کرونا یه ویروس جدید هست
بهتره که مراقب خودمون باشیم ( البته هنوز این ویروس تو ایران نیومده ) ولی بهتره راه های پیشگیری از این بیماری رو بلد باشیم
وقتی می ریم بیرون ماسک بزنیم ، بهتره از ماسک های فیلتر دار استفاده کنیم وقتی هم اون ماسک رو درآوردیم بی اندازیمش سطل زباله و از ماسک جدیدی استفاده کنیم
دستهامون رو  مرتب با آب و صابون به مدت 20 ثانیه بشوریم
وقتی احوالپرسی می کنیم از دست دادن و بغل کردن و روبوسی خود دا
من قرنطینه شدمدر قرنطینه هوا سنگین استپشت این پنجره‌ها اماسرفه‌ها حامل ویروس کرونا هستندکه بلایی از چین است
آدم اینجا تنهاستو در این تنهاییجنگ اعصاب شدیدی همه جا جاریستآدم از خویش فراریستدر قرنطینه خراب است همه اعصابمیا که علّاف مجازی هستمیا همه در خوابم
به سراغ من اگر می‌آییدبهتر آن است نیاییدکه مبادا کرونامنتقل گردد و من هم کرونایی بشومنکند سرفه کنی، عطسه کنیو تَرک بردارددر و دیوار قرنطینه‌ی من
#حسین_شادمهر(با اجازه سهراب سپهری)
قرص کلرفنیرامین از داروهای پرکاربرد جهت درمان حساسیت های مختلف می باشد؛ اما در بسیاری وبسایت های فارسی کاربردها و عوارض یا نحوه مصرف با روشهای قدیمی ذکر شده است که در تحقیقات جدید رد شده اند. در این مطلب همه نکات مهم پیرامون این دارو را بر اساس چندین موسسه معتبر پزشکی بیان می کنیم.
عملکرد این دارو چگونه است؟
کلورفنیرامین نوعی آنتی هیستامین است. تجویز این دارو برای بزرگسالان و کودکان ۶ سال و بالاتر می باشد، برای درمان آلرژی ها، از جمله خارش
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک نوع بیماری عفونی مسری است که باعث پیدایش راش های پوستی در تمام بدن شده و به سادگی انتقال داده می شود می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی بیمار مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.
ادامه مطلب
دیدی تا اومدم پیام بدم به بابا عطسه اومد ُ و دس نگه داشتم
موقع ظرف شستن گفتم به ادمین پیام میدم اگه گفت دوبار در روز تمرینا انجام میشن که منصرف میشم و تمرینا، تمرینای خودمن..و ادمین جواب پیامم رو  داد و گفت دوبار:) خدایا مرسی که هوامو داری
هنگام به دنیا آمدن در گوشمان اذان می خوانند ولی نمازی نمی خوانند!
هنگام مرگ برایمان فقط نماز میخوانند، بدون اذان ...اذان هنگام تولد برای نمازی است که هنگام مرگ می خوانند... 
چقدر کوتاهست این زندگی...به فاصله یک اذان تا نماز .
به خیلی چیزا باید فکر کرد و عمیق شد...

۱- ویروس Covid_19 بسیار مسری تر از بسیاری از ویروسهای هم خانواده خود است. بنابراین قدرت و پتانسیل سرایت بیشتری دارد.۲- ویروس از را droplets یعنی قطرات تنفسی منتقل می شود. بنابراین عطسه و سرفه فرد بیمار مهمترین راه انتقال است. ۳- بیماری airborn نیست یعنی از راه هوای آلوده منتقل نمی شود بلکه الزاما از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود.۳- در صورتی که قطرات تنفسی بر روی اشیا قرار گیرد، مانند میز، دسته صندلی، دکمه آسانسور، دستگیره در ماشین یا صندلی مترو، اگر شخ
 بررسیهای متعددی در مورد اثر ابتلا به سرماخوردگی بر بیماریهای سی اف انجام شده است. بر اساس این تحقیق و سائر تحقیقات مشابه به این نتیجه رسیده اند که ابتلا بیماران سی اف به ویروس سرماخوردگی چند اثر نامطلوب بر روی بیماران سی اف دارد:1: عملکرد ریوی این بیماران را کاهش میدهد2:ریسک ابتلا به عفونتهای میکروبی از جمله سودوموناس و استاف را افزایش میدهد3: مدت زمان بستری بیمار در بیملرستان افزایش می یابد4 مدت زمان مصرف انتی بیوتیک تزریقی در بیماران بست
بهتره که مراقب خودمون باشیم ویروس کرونا وارد ایران هم شده و بهتره که راه های پیشگیری از این بیماری رو بدونیم :
وقتی می ریم بیرون ماسک بزنیم ، بهتره از ماسک های فیلتر دار استفاده کنیم وقتی هم اون ماسک رو درآوردیم بندازیمش سطل زباله و از ماسک جدیدی استفاده کنیم
وقتی احوالپرسی می کنیم از دست دادن و بغل کردن و روبوسی خود داری کنیم
هنگام
بهتره که مراقب خودمون باشیم ویروس کرونا وارد ایران هم شده و بهتره که راه های پیشگیری از این بیماری رو بدونیم :
وقتی می ریم بیرون ماسک بزنیم ، بهتره از ماسک های فیلتر دار استفاده کنیم وقتی هم اون ماسک رو درآوردیم بندازیمش سطل زباله و از ماسک جدیدی استفاده کنیم
وقتی احوالپرسی می کنیم از دست دادن و بغل کردن و روبوسی خود داری کنیم
هنگام

20 اشتباه بزرگ که مانع کاهش وزن تان می شود

اشتباهاتی که مانع کاهش وزن می شوند

راه‌های کاهش وزن زیادی وجود دارد؛ اما بیشتر آنها باعث گرسنگی و عدم رضایت‌تان از خوردن خواهند شد. تصور کنید که هر کاری برای کاهش وزن انجام داده‌اید؛ اما نتیجه برایتان رضایت بخش نبوده است. در این مقاله نکاتی را بیان می‌کنیم که شاید شما هم در روند "کاهش وزن" به آن‌ها نیاز داشته باشید. این‌ها مجموعه‌ای از اشتباهات رایجی است که اکثر افرادی که دنبال کاهش وزن و 

شمع موتور سیکلت خود را چه زمانی تعویض کنیم؟
شمع موتور سیکلت چیست؟
شمع موتور سیکلت قطعه ای متشکل از الکترود، عایق چینی و مهره و واشر فلزی میباشد که وظیفه اش جرقه زنی و ایجاد احتراق بخار بنزین در انجین موتور سیکلت به منظور کارکرد انجین میباشد. شمع موتور سیکلت ولتاژ برق را از یک سر گرفته و از سر دیگر باعث جرقه زنی و احتراق بنزین میگردد.
موتور سیکلت ها معمولا از یک شمع کوچک در قسمت بالایی پیستون استفاده میکنند که با استفاده از سر شمع، به سیستم
شاید شنیده باشین یا اگر هم نشنیدین بشنوین الان که بعضی ها میگن میگرن و آلرژی مریضی های باکلاسی هستن(یا امامزاده بیژن)
حالا که من هر دو مریضی باکَلاسو دارم میخوام براتون شرح بدهم که  ما چطور با کلاسی هستیم.
۱.اونایی که میگرن دارن میدونن که آدمی که میگرن داره، حس بویاییش خیلی قویه.یعنی هر بویی بیاد اولین نفری که میفهمه منم و قشنگ کل بوعه میاد تو پت من و  میره میچسبه به بالاترین چروک های قشر مخم ول کنم نی بعد اگه چیزی از بو باقی موند بقیه حس میکنن
 بررسیهای متعددی در مورد اثر ابتلا به سرماخوردگی بر بیماریهای سی اف انجام شده است. بر اساس این تحقیق و سائر تحقیقات مشابه به این نتیجه رسیده اند که ابتلا بیماران سی اف به ویروس سرماخوردگی چند اثر نامطلوب بر روی بیماران سی اف دارد:1: عملکرد ریوی این بیماران را کاهش میدهد2:ریسک ابتلا به عفونتهای میکروبی از جمله سودوموناس و استاف را افزایش میدهد3: مدت زمان بستری بیمار در بیملرستان افزایش می یابد4 مدت زمان مصرف انتی بیوتیک تزریقی در بیماران بست

حکم شرعى کاشت ناخن مصنوعى را بیان فرمایید؟

همهمراجع (به جز خامنه‌ای): هر گاه ضرورتی برای این کار نباشدآن را ترک کنند و چنانچه ضرورت دارد و امکان جداسازی ناخن‌هایمصنوعی به هنگام غسل و وضو نباشد، با آن وضو و غسل جبیره‌‌ایمی‌گیرد.[۴۶]

آیت‌اللهخامنه‌ای: ایجاد مانعى که موجب تبدّل وظیفه وضو و غسل بهوضو و غسل جبیره‌اى مى‌شود، چنانچهدر غیر وقت نماز باشد، مانع ندارد ولى در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهدسپس مبادرت به ایجاد مانع نماید
علامتها مهم آنفولانزا دربرگیرنده سرفه , آبریزش بینی , عطسه , احتقان بینی و گلودرد است که گاه با درد عضلانی , خستگی , سردرد و حیف کردن اشتها همراه است . گلو درد نزدیک به 40 % موردها و سرفه نزدیک به 50 % موجود هست , در حالی که درد عضلانی نزدیک به نیمی از آن صورت میدهد . در بزرگسالان , تب به طور کلی نیست , البته در نوزادان و کودک ها خردسال شایع است .
ادامه مطلب
به طور متوسط، SNR لازم برای یک سطح مفهوم بودن گفتار افزایش می یابد چون میزان افت حسی – عصبی افزایش می یابد. میانگین SNR مرتبط با افت ملایم حدود dB 4 و در افت شدید حدود dB 10 تخمین زده شده است. اگر نویز در دامنه خود به میزان زیادی نوسان کند، شبیه آنچه برای یک گوینده رقابتی اتفاق می افتد،افت SNR سمعک یونیترون در مقایسه با فرد نرمال مشخص تر خواهد بود.وضعیت در افت های انتقالی خیلی ساده تر است، به نظر می رسد برای ایجاد یک تضعیف ساده صوت؟ اندازه گیری های آک
1. وایی دیشب چرا انقد شب بود؟ :| نصف پرام ریخت تا برسم خونه.
2. تازه برقا هم رفت :| و نصفه مونده پرامم اون موقع ریخت. تازه چراغ قوه هم پیدا نمی کردم و مث این دهه شصتیا رفتم زور زورکی از بین کلی لالوها شمع پیدا کردم. انقد شمعه ترسناک بود. ترسیدم دینامیکی دینامی دینامیتی چیزی بشه حالا بمیرم :| 
بعد تو تراس مانتوم خیس بود گذاشته بودم خشک شه. بعد باد میومد لباسه به درازا اویزوون شده بود شبیه گوشت گاو شده بود، خدایا موقع برق رفتن از این خلاقیتا نزن عجایب خ
این دو سه روز انقدر درس خوندم که دیگه مغزم کشش نداره واقعاتمام تلاشم رو برای این امتحان کردم. هم کل جروه ی کلاس رو خوندم هم رفرنسی که معرفی کرده
و الان نمیدونم قراره چی بشه :)) حتی نمیفهمم چرا واقعا باید انقدر سخت باشه این واحدها
در حالی که استاد میتونه آسونتر بگیره ولی به قول خودش حتی از عطسه اش هم امتحان میگیره :))
اما کلا دوستش دارم.کلاسهاش واقعا کلاس درسن.حالا درسش سخته دیگه تقصیر خودش نیست نهایتا
پارکت لمینت امگا ساخت کشور ایران است و تحت لیسانس کشور آلمان که یکی از بهترین تولید کننده های پارکت لمینت است تولید می شود. این پارکت لمینت از استاندارد سایشی AC4 بهره مند است همین امر سبب شده تا در برابر ضربه و فشار به راحتی دچار مشکل خط و خش و یا شکستگی نشود.
بررسی مشخصات پارکت لمینت امگا
طراحی و ساخت کلیک های این محصول به گونه ای ساخته شده که مانع از نفوذ مایعات در بین آن می شود همین امر سبب طول عمر بیشتر این محصول می شود،از طرف دیگر با قرار گر
 حضرت صادق ع فرمود سه کس. هستند که گر چه یکنفرباشند  ولی در باره  انها بصیقه جمع مانندصیقه شمادر فارسی جواب  داده شود  یکی در جایبکه کسی  عطسه زند که باو  گفته شود و پر حمکم الله یعنی  خدا بشما رحمت فرستد که در اینجا اگرچه  کسی  اگر چه کسی  دیگر با اونباشد بصیقه. جمع گفته شود ودیگر مردی که که بمردی کخ بمرددیگری دعا کندکه مبگوبد و عافا کم الله یعنی خداوندشما را عافیت  بخشدو نگهبانان  دیگراز ایشان. که با انسان هستند.  میباشد چنانچه فیضو مجلسی
هر از گاهی آدم به تنهایی نیاز داره.وقتی آدم یه جای خالی توی خودش احساس می کنه،یه خلاء،با تنهایی پر میشه.اجتماعی ترین آدم ها هم که یه لحظه یه جا بند نمیشن،گاهی به تنهایی نیاز دارن.در واقع همه گاهی به تنهایی نیاز دارن.چه خوب میشه وقتی به همچین موردی برخورد می کنیم،خودمون طرف رو تنها بذاریم.همیشه بودن یه آدم کنارت،نمی تونه حالت رو اونطور که باید خوب کنه.آدم گاهی خودش باید خوب بشه.مانع این نیاز و این باید مهم نشیم.لطفا.
۵ فایده مصرف سرکه سیب هنگام صبح
افزودن یک قاشق سرکه سیب به یک سوم فنجان آب و شستشوی دهان با این ترکیب برای مدت زمان ۲۰ ثانیه به برطرف کردن بوی بد دهان کمک می‌کند. اما در این مطلب بررسی شده که مصرف این خوردنی در هنگام صبح چه فوائدی برای بدن به همراه دارد؟
سایت "مدیکال دیلی" در مطلبی به برخی از فوائد مصرف سرکه سیب به هنگام صبح اشاره کرده‌ که به شرح زیر است:
ادامه مطلب
شیوع ویروس کرونا در جهان به سرعت پیش روی می کند. دوره پنهان بیماری و قدرت انتقال خیلی زیاد، کرونا را به شایع ترین ویروس دنیا تبدیل کرده است. اگر چه محدود کردن استفاده از وسایل عمومی، یکی از راه های خوب کنترل اپیدمی است اما گاهی حضور در مجامع و استفاده از وسایل عمومی ناگریز به نظر می رسد.
استفاده از خودپرداز نیز از این قاعده مستنثنی نیست. با آیریک تجارت همراه باشید تا نکاتی که به سلامتی شما در هنگام استفاده از خودپرداز کمک می کند را مرور کنیم.
ح
مطابق ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی، شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند. فلذا در پاسخ باید بیان داشت اشتغال به تحصیل زوجه، اشتغال به حرفه و صنعت محسوب نشده و از شمول ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی خارج است. بنابراین شوهر نمی‌تواند مانع تحصیل زنی که وظایف همسری خود را در کنار تحصیل انجام می‌دهد، بشود.
رفته بودم بند ساعتمو عوض کنم. روی صندلی کنار ویترین منتظر نشسته بودم و تصمیم داشتم تا وقتی کار پیرمرد تپلی گوگولی صاحب مغازه تموم بشه مثل بچه‌ی آدم سرم توی گوشیم باشه و ساچما بازی درنیارم...
خب نمیذارید دیگه!!! برادر من خواهر من میای به فروشنده می‌گی ساعت بند چرم لاکچری می‌خوام فقطم چرم کروکدیل باشه؛ 
 بعد وقتی ساعت چند میلیونی رو می‌گیری دستت می‌پرسی: آقا اینا کروکدیلاشون ذبح شرعی می‌شه دیگه؟!؟ عاخه میخوام ببینم می‌شه باهاش نماز خوند
هر از گاهی آدم به تنهایی نیاز داره.وقتی آدم یه جای خالی توی خودش احساس می کنه،یه خلاء،با تنهایی پر میشه.اجتماعی ترین آدم ها هم که یه لحظه یه جا بند نمیشن،گاهی به تنهایی نیاز دارن.در واقع همه گاهی به تنهایی نیاز دارن.چه خوب میشه وقتی به همچین موردی برخورد می کنیم،خودمون طرف رو تنها بذاریم.همیشه بودن یه آدم کنارت،نمی تونه حالت رو اونطور که باید خوب کنه.آدم گاهی خودش باید خوب بشه.مانع این نیاز و این باید مهم نشیم.لطفا.
این روز ها که کرونا باعث خانه نشینی همه به خصوص دانش آموزان شده است می توانیم با چند کار نشاط از دست رفته خود را دوباره به دست آوریم:
1- اول از همه با کمک گرفتن از قرآن و معنویات که اصلی ترین قسمت زندگی هر شخصی اعتقادات و باور های او هستند. برای مثال می توانیم دعای هفتم صحیفه سجادیه را که رهبرانقلاب اسلامی آن را توصیه کرده اند با توجه بخوانیم.
2- رعایت نکات بهداشتی فردی که آرامش روانی زیادی با خود به همراه دارد. مانند شستن مرتب دست ها با صابون به م
سلاااام.
1. عادت به اسپیلت ندارم، از وقتی اومدم اینجا هی فین فین مف مف فین فین مف مف عطسه عطسه :| 
2. باورتون نمیشه دیشب تو جشن چندبار با اون کفشای لنتی رو سنگا خوردم زمین و به روی خودم نیاوردم :)) ولی فدا سرم در عوضش عروس دوماد جذابمون خیلی بهم میان :)))
3. دیجیه من نمیدونم شی ژده بود که... هی میگفت "شاتومات" بیا وسط. هی پسر داییمو صدا میکنم "شاتومات" :)))
4. ملت میان شمال باربیکیو میزنن، من بدبخت کهیر! حسرت به دلم موند یههه بار بیام شمال و کهیر نزنم :| می خار
دقیقا بگم از آخرای شهریور بود یه مشکلات و کارایی پیش اومد ک مجبور شدم وب رو کامل ببندم اما نگران نباشید قالب ها محفوظه به مرور تک تک قرار میگیره توی این مدت شرمنده 2 نفر از بچه های بلاگی شدم و هستم یکیشون مطالب طنز خوارزم و دومین نفر وبلاگ عطسه اگه اشتباه نکنم اگه آدرس هاشون رو دارید برام بصورت خصوصی بفرستید بهشون بگید به وب من بیان 
میخوایم بریم واس شروع دوباره بترکونیم این دفعه ولی قول میدم اگه کاری هم پیش اومد وبو نبندم 
دقیقا بگم از آخرای شهریور بود یه مشکلات و کارایی پیش اومد ک مجبور شدم وب رو کامل ببندم اما نگران نباشید قالب ها محفوظه به مرور تک تک قرار میگیره توی این مدت شرمنده 2 نفر از بچه های بلاگی شدم و هستم یکیشون مطالب طنز خوارزم و دومین نفر وبلاگ عطسه اگه اشتباه نکنم اگه آدرس هاشون رو دارید برام بصورت خصوصی بفرستید بهشون بگید به وب من بیان 
میخوایم بریم واس شروع دوباره بترکونیم این دفعه ولی قول میدم اگه کاری هم پیش اومد وبو نبندم 

۱.استشمام دود اسفند و کندر 
۲.خوردن سیر 
۳.مصرف سرکه در غذا
۴.مصرف نمک دریا قبل و بعد غذا
۵.مصرف روغن زیتون در غذاها
۶.مصرف عسل 
۷.استشمام گل نرگس
۸.تربت الحسین در ابتدای تولد
۹.روغن مالی بدن با روغن زیتون
۱۰.مداومت به خوردن سیب
۱۱.مصرف شلغم
۱۲.قرائت آیه الکرسی و معوذتین هر روز
۱۳.تنقیه 
۱۴.عطسه 
۱۵ .خوردن نیم خورده مسلمان 
16ـ صدقه دادن

1. دعای پیشگیری از بیماریهای مسری و واگیر.☆☆ اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ الْبَرَصِ وَالْجُنُونِ وَالْجُذَامِ وَمِنْ سَیِّئْ الْأَسْقَامِ ☆☆2.از تماس با افراد بیمار جلوگیری کنید، مخصوصاً آنهایی که علائم سرماخوردگی دارند.3چشم، بینی و دهانتان را با دستان شسته نشده لمس نکنید.4. فاصله استاندارد با دیگران را رعایت کنید.5.اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شود را تمیز و ضد عفونی کنید.6. هنگام سرفه یا عطسه دهان خود را با یک دستمال بپوشا
نکات بهداشتی برای روزه داران در ماه مبارک رمضان
بهترین شربت‌ها در ماه مبارک رمضان برای برطرف کردن عطش انسان شربت آبلیمو، شربت خاکشیر و شربت بیدمشک است بهتر است این شربت‌ها در سحر میل شوند.
زمان افطار تا سحر از عرقیات خنک مثل شاطره و کاسنی استفاده کنید تا حرارت کبد و قلبتان فروکش کند و تشنگیتان برطرف شود.
بدترین کاری که میتوانید با بدنتان انجام دهید نخوابیدن و خوردن مداوم از زمان افطار تا سحر استبهتر است شب‌های ماه مبارک رمضان زود بخوابی
و سعی کردم بی پروا به سراغ این صدای تق تق کیبورد بیایم،بی آن که وسواس گونه،بارها و بارها واژه ها را در مغزم بالا و پایین کرده باشم.
این روزها کم مینویسم.کم و کوتاه.نه از سر حرفی نداشتن،که از سر پروا داشتن.و شاید این پروا داشتن هم خاصیت گذر از هجده سالگی باشد.
[آه،که حالا دیگر چه کسی این حرف ها را می فهمد  ... ]
و این پروا داشتن به نوشتن ختم نمیشود.
من دیگر بی پروا به چشم هایشان خیره نمیشوم،بابا صدایشان نمیزنم.
من دیگر بی پروا شمع روشن نمیکنم و اشک ن
سلام
برای مقاوم کردن ریه و رگ های خونی در برابر فشار بیماری های عروق و ریه شاید بهتر باشد بدنتان را آماده سازی نمائید و نوعی Antibody برای بدن خود بوجود آورید. 
توصیه اینجانب استفاده حداقل یک بار از انفیه در ماه است تا حداقل ده بار عطسه بوجود بیاید و تا یک ماه بعد استفاده نکنید بدین طریق اگر خدا بخواهد بدن شما مقاومتش بالا خواهد رفت. این نظریه به اثبات نرسیده ولی تجربه خوبی می باشد چرا که ماهی یک بار ضرری ندارد.
مقدارمصرف ماهی یک بارکمتر از یک عدس
گروهی از محققان آمریکایی در گزارشی خطاب به کاخ سفید اعلام کردند: بر اساس تحقیقات جدید، ‌ ویروس کرونا علاوه بر عطسه و سرفه، از طریق صحبت کردن و احتمالا حتی از طریق تنفس نیز به سایرین منتقل می‌شود.
این گزارش در قالب یک نامه و در پاسخ به پرسش کاخ سفید در خصوص احتمال انتقال ویروس از طریق مکالمه رودرروی افراد با یکدیگر ارسال شده است. نتایج موجود نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا قابلیت انتقال به بدن از طریق تنفس را دارد
با وجود این که قطرات ناقل ویرو
در روابـط اجـتـمـاعی و برخورد انسان ها با یکدیگر، در هر قوم و قبیله ای، آداب و رسوم خاصّی مطرح است.
برخی برای هم دست بلند می کنند
و بعضی کلاه از سر برداشته و ابراز محبّت می کنند.
و قومی در برابر هم خم و راست می شوند.
ادامه مطلب
طی دو سال، حداقل ۱۳ بار لاکپشت‌ها فعالیت قطار‌ها را مختل کردند. به همین دلیل، شرکت راه آهن ژاپن به فکر پیشگیری از مرگ غمناک لاکپشت‌ها در راه آهن و تاخیر غیرضرروی قطار‌ها افتاد. آن‌ها پس از اجرای یک سری آزمایش، یک خندق یو «U» شکل ایجاد کردند که لاکپشت‌ها را جمع می‌کرد و مانع از گیرافتادن آن‌ها بین ریل‌های فلزی و له شدن و مرگ آن‌ها می‌شد. آزمایش‌ها و دوربین‌های مراقبتی نشان داد که لاکپشت‌ها هنگام عبور از ریل اغلب در فضای بین آن‌ها می‌
نوشته به روی نگینم حسین
شد از کودکی کل دینم حسین
نمازم حسن شد، یقینم حسین
تجلیِ خُلد برینم حسین

از آن کودکی عبد این درگهم
من عبدالحسینم که عبداللهم

حسین است رازِ سرآغاز ما
جز او نیست در دیده ی باز ما
جنون، وقتِ رزم است اعجاز ما
به سن نیست معیارِ پرواز ما

مگر یادتان رفته بابای من؟!
بیایید سویم، أنا بنُ الحسن

بمانم چرا؟! عمه مانع نشو
عمو شد فدا، عمه مانع نشو
نکن پا به پا، عمه مانع نشو
مرا کن رها، عمه مانع نشو

نمردم که رفته تنش زیر پا
عموی
لذت بخش تر از آن مکالمه در زندگی ام نداشته ام.
همه اش گلایه بودو بغض اما شیرین ترین بود...
میفهمی وقتی میگویم شیرین یعنی چه؟
یعنی همان جایی که گفتی "همرو چپکی فهمیدی!"
هیچ چیزی نمانده که بعد از گفتن این جمله ات خوشحال شوم که خب بالاخره همه چیز درست خواهد شد.
همه چیز آوار شده روی زندگیمان.
زندگی هایمان!
: )
اما راحت شدم...
بند غم را از دلم باز کردی...
می شود رفت؟.
نقطه ی بعد از علامت سوال را فقط تو میفهمی.
مثل این که فرزند کوچکت را از خودت دور کنی که بیمار
علت وجود درد هنگام رابطه جنسی در خانم ها
بخش زناشویی - بعضی از خانم ها از درد داشتن هنگام داشتن رابطه جنسی شکایت دارند.در اینجا می خواهیم درباره علت و راه های پیشگیری از درد هنگان رابطه جنسی برای خانم ها با شما صحبت کنیم
ادامه این مطلب اینجا را کلیک کنید
یکی از نشانه های والدین خوب سلامتی فرزندان شما است.زیرا بدن کودکان هنوز در حال قوی سازی سیستم ایمنی خود است.ممکن است آنها اغلب اوغات بیمار شوند و مراجعه به پزشک به یکی از کار های روزانه شما تبدیل شود.
اگر فرزند شما از یک بیماری شدید و یا جدی رنج میبرد، نگرانی شما ممکن است با یک احساس درماندگی همراه شود، که با کلمات قابل توصیف نیست. مشکلات جزیی مانند عطسه و سرفه کردن و یا یک تب خفیف دلیلی بر این نیست که کودکتان را نزد پزشک ببرید.

ادامه مطلب
پیش‌از زاد‌‌ و ورود کرونا، تا عطسه‌ای می‌زدی، همان‌دَم دوروبَری‌هایت می‌گفتند:
عافیت!
سرِصبحی، رو صندلیِ جلوییِ پرایدی جا خوش کرده‌بودم و می‌رفتم محل کارم.
ورودی شهر، چیزی سینه‌ی دماغم را خاراند و یک‌آن با دستم دهنه‌ی دهانم را گرفتم و عطسه‌ی قلنبه‌ای ریختم که بی‌درنگ یکی از دو مسافر صندلیِ عقبی ، به‌درشتی غرید:
زهرِمار!
و تا بیایم گردن بچرخانم ببینم آقا کی باشند، راننده ماشینش را نگه‌داشت و گفت:
آهای! توکرونایی بودی، سوار ماشین
دانلود صوت شعر با نوای حاج حسین سازور
نوشته به روی نگینم حسین
شد از کودکی کل دینم حسین
نمازم حسن شد، یقینم حسین
تجلیِ خُلد برینم حسین

از آن کودکی عبد این درگهم
من عبدالحسینم که عبداللهم

حسین است رازِ سرآغاز ما
جز او نیست در دیده ی باز ما